CRGV0603J10M
detaildesc
CRGV0603J10M
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRGV0603J10M
Package:
0603
Description:
RES SMD 10M OHM 5% 1/10W 0603
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 10 MOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±200ppm/°C