CRGH2512F88R7
detaildesc
CRGH2512F88R7
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRGH2512F88R7
Package:
2512
Manufacturer Standard Lead Time:
Datasheet:
Description:
RES SMD 88.7 OHM 1% 2W 2512
User Guide
Mfr TE Connectivity Passive Product
Series CRGH, Neohm
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 88.7 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 2W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Base Product Number CRGH2512
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2512
Temperature Coefficient ±100ppm/°C