CRGH2512F523K
detaildesc
CRGH2512F523K
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRGH2512F523K
Description:
RES SMD 523K OHM 1% 2W 2512
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 523 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 2W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2512
Temperature Coefficient ±100ppm/°C