CRGH2010F5K76
detaildesc
CRGH2010F5K76
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRGH2010F5K76
Description:
RES SMD 5.76K OHM 1% 1W 2010
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 5.76 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case 2010 (5025 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Base Product Number CRGH2010
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2010
Temperature Coefficient ±100ppm/°C