CRGH1206F23R2
detaildesc
CRGH1206F23R2
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRGH1206F23R2
Description:
RES SMD 23.2 OHM 1% 1/2W 1206
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 23.2 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±100ppm/°C