CRGH0805F3K4
detaildesc
CRGH0805F3K4
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRGH0805F3K4
Description:
RES SMD 3.4K OHM 1% 1/3W 0805
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 3.4 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)
Base Product Number CRGH0805
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0805
Temperature Coefficient ±100ppm/°C