CRGH0603J7M5
detaildesc
CRGH0603J7M5
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRGH0603J7M5
Package:
0603
Manufacturer Standard Lead Time:
Datasheet:
Description:
RES SMD 7.5M OHM 5% 1/5W 0603
User Guide
Mfr TE Connectivity Passive Product
Series CRGH, Neohm
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 7.5 MOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number CRGH0603
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±100ppm/°C