CRGH0603F46R4
detaildesc
CRGH0603F46R4
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRGH0603F46R4
Description:
RES SMD 46.4 OHM 1% 1/5W 0603
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 46.4 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±100ppm/°C