CRG2512J470R
detaildesc
CRG2512J470R
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRG2512J470R
Package:
2512
Description:
RES SMD 470 OHM 5% 1W 2512
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 470 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Base Product Number CRG2512
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2512
Temperature Coefficient ±200ppm/°C