CRCW25122M21FKEG
detaildesc
CRCW25122M21FKEG
Vishay Dale
Product No:
CRCW25122M21FKEG
Package:
2512
Manufacturer Standard Lead Time:
99 Weeks
Description:
RES SMD 2.21M OHM 1% 1W 2512
Ext Price
  • 2000
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±1%
Resistance 2.21 MOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Base Product Number CRCW2512
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2512
Temperature Coefficient ±100ppm/°C