CRCW2010511KFKEF
detaildesc
CRCW2010511KFKEF
Vishay Dale
Product No:
CRCW2010511KFKEF
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
2010
Manufacturer Standard Lead Time:
22 Weeks
Datasheet:
pdf
Description:
RES SMD 511K OHM 1% 3/4W 2010
Update Time: 2024-07-19 18:09:22
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 4000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Dale
Series CRCW
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±1%
Resistance 511 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Package / Case 2010 (5025 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Base Product Number CRCW2010
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2010
Temperature Coefficient ±100ppm/°C