CRCW12105K49FKEA
detaildesc
CRCW12105K49FKEA
Vishay Dale
Product No:
CRCW12105K49FKEA
Package:
1210
Manufacturer Standard Lead Time:
22 Weeks
Description:
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/2W 1210
Update Time: 2024-07-19 18:09:35
Ext Price
  • 5000
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±1%
Resistance 5.49 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number CRCW1210
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1210
Temperature Coefficient ±100ppm/°C