CRCW1206523RFKEA
detaildesc
CRCW1206523RFKEA
Vishay Dale
Product No:
CRCW1206523RFKEA
Package:
1206
Manufacturer Standard Lead Time:
37 Weeks
Description:
RES SMD 523 OHM 1% 1/4W 1206
Update Time: 2024-07-19 18:09:35
Ext Price
  • 1
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±1%
Resistance 523 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number CRCW1206
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±100ppm/°C