CRCW120636K5FKEAHP
detaildesc
CRCW120636K5FKEAHP
Vishay Dale
Product No:
CRCW120636K5FKEAHP
Manufacturer Standard Lead Time:
14 Weeks
Description:
RES SMD 36.5K OHM 1% 3/4W 1206
Ext Price
  • 5000
Mfr Vishay Dale
Series CRCW-HP
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Tolerance ±1%
Resistance 36.5 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Base Product Number CRCW1206
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±100ppm/°C