CRCW08058K45FKEA
detaildesc
CRCW08058K45FKEA
Vishay Dale
Product No:
CRCW08058K45FKEA
Description:
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/8W 0805
Update Time: 2024-07-19 18:09:34
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±1%
Resistance 8.45 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number CRCW0805
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0805
Temperature Coefficient ±100ppm/°C