CRCW080524K9FKEAC
detaildesc
CRCW080524K9FKEAC
Vishay Dale
Product No:
CRCW080524K9FKEAC
Package:
0805
Manufacturer Standard Lead Time:
20 Weeks
Description:
RES 24.9K OHM 1% 1/8W 0805
Update Time: 2024-07-19 18:09:33
Mfr Vishay Dale
Series CRCW-C
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 24.9 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number CRCW0805
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0805
Temperature Coefficient ±100ppm/°C