CRCW06033K90FHEAP
detaildesc
CRCW06033K90FHEAP
Vishay Dale
Product No:
CRCW06033K90FHEAP
Description:
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/10W 0603
User Guide
Mfr Vishay Dale
Series CRCW-P
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±1%
Resistance 3.9 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Base Product Number CRCW0603
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±50ppm/°C