CRCW060339R0FKTA
detaildesc
CRCW060339R0FKTA
Vishay Dale
Product No:
CRCW060339R0FKTA
Description:
RES SMD 39 OHM 1% 1/10W 0603
User Guide
Mfr Vishay Dale
Series CRCW
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±1%
Resistance 39 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Base Product Number CRCW0603
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±100ppm/°C