CRCW060335K7FKEAHP
detaildesc
CRCW060335K7FKEAHP
Vishay Dale
Product No:
CRCW060335K7FKEAHP
Description:
RES SMD 35.7K OHM 1% 1/3W 0603
User Guide
Mfr Vishay Dale
Series CRCW-HP
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Tolerance ±1%
Resistance 35.7 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Base Product Number CRCW0603
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±100ppm/°C