CRCW06032R70JNEAIF
detaildesc
CRCW06032R70JNEAIF
Vishay Dale
Product No:
CRCW06032R70JNEAIF
Description:
RES SMD 2.7 OHM 5% 1/10W 0603
User Guide
Mfr Vishay Dale
Series CRCW-IF
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Tolerance ±5%
Resistance 2.7 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Base Product Number CRCW0603
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±200ppm/°C