CRCW060323K7DKEAP
detaildesc
CRCW060323K7DKEAP
Vishay Dale
Product No:
CRCW060323K7DKEAP
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
0603
Description:
RES SMD 23.7KOHM 0.5% 1/10W 0603
User Guide
Mfr Vishay Dale
Series CRCW-P
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±0.5%
Resistance 23.7 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Base Product Number CRCW0603
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±100ppm/°C