CRCW02011K07FKED
detaildesc
CRCW02011K07FKED
Vishay Dale
Product No:
CRCW02011K07FKED
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
0201
Manufacturer Standard Lead Time:
20 Weeks
Datasheet:
pdf
Description:
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/20W 0201
Update Time: 2024-07-19 18:09:27
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Dale
Series CRCW
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 1.07 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Base Product Number CRCW0201
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0201
Temperature Coefficient ±100ppm/°C