Home / Circuit Breakers / CJ3-B0-46-630-251-D
CJ3-B0-46-630-251-D
detaildesc
CJ3-B0-46-630-251-D
Carling Technologies
Product No:
CJ3-B0-46-630-251-D
Manufacturer:
Carling Technologies
Description:
CIRCUIT BREAKER
User Guide
Mfr Carling Technologies
Series C
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Actuator Type Rocker
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Approval Agency CCC, CSA, UL, VDE
Number of Poles 3
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 125 V
Current Rating (Amps) 30A