Home / TVS Diodes / CFTVS3V3B TR PBFREE
CFTVS3V3B TR PBFREE
detaildesc
CFTVS3V3B TR PBFREE
Central Semiconductor Corp
Product No:
CFTVS3V3B TR PBFREE
Package:
SOD-882
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 8VC SOD882
Update Time: 2024-07-19 17:45:56
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Central Semiconductor Corp
Type Zener
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Applications General Purpose
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOD-882
Product Status Obsolete
Power - Peak Pulse 40W
Base Product Number CFTVS3
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Power Line Protection No
Bidirectional Channels 1
Capacitance @ Frequency -
Supplier Device Package SOD-882
Voltage - Breakdown (Min) 3.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs)