CF18GT270R
detaildesc
CF18GT270R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CF18GT270R
Description:
RES 270 OHM 2% 1/8W AXIAL
Series CF
Package Tape & Reel (TR)
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±2%
Resistance 270 Ohms
Composition Carbon Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C