CF12JA20R0
detaildesc
CF12JA20R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CF12JA20R0
Package:
Axial
Description:
RES 20 OHM 5% 1/2W AXIAL
User Guide
Mfr Stackpole Electronics Inc
Series CF
Package Tape & Box (TB)
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 20 Ohms
Composition Carbon Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C