CF12GT430K
detaildesc
CF12GT430K
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CF12GT430K
Description:
RES 430K OHM 2% 1/2W AXIAL
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±2%
Resistance 430 kOhms
Composition Carbon Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C