Home / Circuit Breakers / CEG1-1-51-30.0-A-91-V
CEG1-1-51-30.0-A-91-V
detaildesc
CEG1-1-51-30.0-A-91-V
Sensata-Airpax
Product No:
CEG1-1-51-30.0-A-91-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 80VDC
User Guide
Mfr Sensata-Airpax
Series SNAPAK®
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination -
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 1
Base Product Number CEG1-1-51
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 30A