CDR33BP102BFUSAT
detaildesc
CDR33BP102BFUSAT
Vishay Vitramon
Product No:
CDR33BP102BFUSAT
Description:
CAP CER 1000PF 100V BP 1210
Features -
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 1000 pF
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number CDR33
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C