CDR32BX393AMUMAB
detaildesc
CDR32BX393AMUMAB
Vishay Vitramon
Product No:
CDR32BX393AMUMAB
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Description:
CAP CER 0.039UF 50V BX 1206
User Guide
Mfr Vishay Vitramon
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR32
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.039 µF
Applications High Reliability
Failure Rate M (1%)
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number CDR32
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C