CDR32BX333AKYMAJ
detaildesc
CDR32BX333AKYMAJ
Vishay Vitramon
Product No:
CDR32BX333AKYMAJ
Description:
CAP CER 0.033UF 50V BX 1206
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.033 µF
Applications High Reliability
Failure Rate M (1%)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number CDR32
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C