CDR32BP391BFZRAJ
detaildesc
CDR32BP391BFZRAJ
Vishay Vitramon
Product No:
CDR32BP391BFZRAJ
Description:
CAP CER 390PF 100V BP 1206
Features -
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 390 pF
Applications High Reliability
Failure Rate R (0.01%)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number CDR32
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C