CDR02BX153AKMPAB
detaildesc
CDR02BX153AKMPAB
Vishay Vitramon
Product No:
CDR02BX153AKMPAB
Description:
CAP CER 0.015UF 50V BX 1805
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR02
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.015 µF
Applications High Reliability
Failure Rate P (0.1%)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm)
Base Product Number CDR02
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C