CDR02BX123AKZRAT
detaildesc
CDR02BX123AKZRAT
Vishay Vitramon
Product No:
CDR02BX123AKZRAT
Description:
CAP CER 0.012UF 50V 10% BX 1805
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.012 µF
Applications High Reliability
Failure Rate R (0.01%)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm)
Base Product Number CDR02
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C