CDR02BX103BKZRAR
detaildesc
CDR02BX103BKZRAR
Vishay Vitramon
Product No:
CDR02BX103BKZRAR
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Description:
CAP CER 10000PF 100V BX 1805
User Guide
Mfr Vishay Vitramon
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR02
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 10000 pF
Applications High Reliability
Failure Rate R (0.01%)
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1805 (4512 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm)
Base Product Number CDR02
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C