CDR01BX472AKMRAB
detaildesc
CDR01BX472AKMRAB
Vishay Vitramon
Product No:
CDR01BX472AKMRAB
Description:
CAP CER 4700PF 50V BX 0805
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR01
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 4700 pF
Applications High Reliability
Failure Rate R (0.01%)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Base Product Number CDR01
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C