CDR01BX221BMWPAB
detaildesc
CDR01BX221BMWPAB
Vishay Vitramon
Product No:
CDR01BX221BMWPAB
Description:
CAP CER 220PF 100V BX 0805
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR01
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 220 pF
Applications High Reliability
Failure Rate P (0.1%)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Base Product Number CDR01
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C