CB15JB47R0
detaildesc
CB15JB47R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CB15JB47R0
Description:
RES 47 OHM 5% 15W AXIAL
Tolerance ±5%
Resistance 47 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 15W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.512" Square x 1.890" L (13.00mm x 48.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±200ppm/°C