Home / Oscillators / CA32C12502HNT
CA32C12502HNT
detaildesc
CA32C12502HNT
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA32C12502HNT
Description:
XTAL OSC XO 125.0000MHZ HCMOS
Function Enable/Disable
Frequency 125 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±100ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 40mA