Home / Oscillators / CA32C1227PLT
CA32C1227PLT
detaildesc
CA32C1227PLT
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA32C1227PLT
Description:
XTAL OSC XO 12.2880MHZ HCMOS TTL
Function Enable/Disable
Frequency 12.288 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±150ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 40mA