Home / Oscillators / CA32C1002GMT
CA32C1002GMT
detaildesc
CA32C1002GMT
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA32C1002GMT
Description:
XTAL OSC XO 10.0000MHZ HCMOS TTL
Function Enable/Disable
Frequency 10 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±100ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 40mA