Home / Oscillators / CA32C10004GLR
CA32C10004GLR
detaildesc
CA32C10004GLR
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA32C10004GLR
Description:
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCMOS
Series CA32
Package Bulk
Ratings AEC-Q200
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 40mA