Home / Oscillators / CA32C0402GLT
CA32C0402GLT
detaildesc
CA32C0402GLT
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA32C0402GLT
Description:
XTAL OSC XO 4.0000MHZ HCMOS TTL
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type XO (Standard)
Output HCMOS, TTL
Series CA32
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Function Enable/Disable
Frequency 4 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±100ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 40mA