CA3102E28-22PBF80
detaildesc
CA3102E28-22PBF80
ITT Cannon, LLC
Product No:
CA3102E28-22PBF80
Description:
CONN RCPT MALE 6POS SILVER CRIMP
Update Time: 2024-07-19 18:00:25
Shielding -
Orientation N (Normal)
Mounting Type Panel Mount
Connector Type Receptacle, Male Pins
Shell Material Aluminum Alloy
Voltage Rating 50V
Base Product Number CA310
Number of Positions 6
Shell Size - Insert 28-22
Current Rating (Amps) 22A, 135A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C