CA3102E24-28SWB109A176
detaildesc
CA3102E24-28SWB109A176
ITT Cannon, LLC
Product No:
CA3102E24-28SWB109A176
Description:
CONN RCPT FMALE 24POS GOLD CRIMP
Update Time: 2024-07-19 18:00:25
Shielding -
Orientation W
Mounting Type Panel Mount
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Shell Material Aluminum Alloy
Voltage Rating 50V
Base Product Number CA310
Number of Positions 24
Shell Size - Insert 24-28
Current Rating (Amps) 22A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C