
ITT Cannon, LLC
Product No:
CA3102E20-27SBA34
Manufacturer:
Package:
-
Manufacturer Standard Lead Time:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN RCPT FMALE 14P SOLDER CUP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
$45.7235
$45.7235
10
$34.29215
$342.9215
25
$26.89602
$672.4005
50
$24.06483
$1203.2415
100
$21.10292
$2110.292
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
| Mfr | ITT Cannon, LLC |
| Color | Silver |
| Series | MIL-DTL-5015, CA-B |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Shielding | - |
| Orientation | N (Normal) |
| Termination | Solder Cup |
| Shell Finish | Nickel |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Fastening Type | Reverse Bayonet Lock |
| Product Status | Active |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Voltage Rating | 50V |
| Shell Size, MIL | - |
| Mounting Feature | Flange |
| Primary Material | Metal |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Base Product Number | CA310 |
| Number of Positions | 14 |
| Shell Size - Insert | 20-27 |
| Current Rating (Amps) | 22A |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Contact Finish - Mating | Silver |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |