Home / Circuit Breakers / CA3-F0-10-025-1M1-C
CA3-F0-10-025-1M1-C
detaildesc
CA3-F0-10-025-1M1-C
Carling Technologies
Product No:
CA3-F0-10-025-1M1-C
Manufacturer:
Carling Technologies
Description:
CIRCUIT BREAKER
User Guide
Mfr Carling Technologies
Series C
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Approval Agency CCC, CSA, UL
Number of Poles 3
Voltage Rating - AC 480 V
Voltage Rating - DC 125 V
Current Rating (Amps) 25mA