Home / Oscillators / CA25P5002GLR
CA25P5002GLR
detaildesc
CA25P5002GLR
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA25P5002GLR
Description:
2.5mmx2.0mm Surface Mount Automo
Function Standby (Power Down)
Frequency 50 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number CA25
Frequency Stability ±100ppm
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 80mA