Home / Oscillators / CA25P10002HNR
CA25P10002HNR
detaildesc
CA25P10002HNR
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA25P10002HNR
Description:
2.5mmx2.0mm Surface Mount Automo
Function Standby (Power Down)
Frequency 100 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Base Product Number CA25
Frequency Stability ±100ppm
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 80mA