Home / Oscillators / CA25P10002HLR
CA25P10002HLR
detaildesc
CA25P10002HLR
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA25P10002HLR
Description:
2.5mmx2.0mm Surface Mount Automo
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series CA25P
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Function Standby (Power Down)
Frequency 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number CA25
Frequency Stability ±100ppm
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 80mA